Przygotowania do ślubu

Na ostatni guzik

Przygotowania do ślubu to wyjątkowe chwile, które uwierzcie nam, warto zarejestrować. W tym dniu emocje grają pierwsze skrzypce a to one są kwintesencją dobrego zdjęcia reportażowego. Wy zazwyczaj jesteście pochłonięci wszystkim dookoła, a nam pozostaje tylko łapać te najciekawsze momenty.

W zależności od Was i Waszego charakteru, może to być gorący czas, pełen pośpiechu lub przeciwnie: Czas oczekiwania, spokoju i wyciszenia przed tym ważnym wydarzeniem, jakie Was czeka. Druga opcja w zdecydowanej mniejszości:).

Naturalnie to czas „dopinania wszystkiego na ostatni guzik”, dosłownie i w przenośni. Szum, gwar, Wasza rodzina dookoła. Łzy, emocje, wzruszenia, czasem nerwy.. Przygotowania idą pełną parą: makijaż, fryzura, dodatki, obrączki. No właśnie, gdzie te obrączki. Tata prasuje koszulę, mama biega po domu i szuka agrafki, świadkowa pomaga zapiąć suknię.. Zjeżdżają się goście i dalsza rodzina. Już za chwilę wszyscy zbiorą się na błogosławieństwo. Generalnie dużo się dzieje a zdjęcia „same się robią” dla Was, na pamiątkę tego dnia.

Niewidzialni

Wchodzimy do Waszego domu i wtapiamy się w otoczenie, aby złapać wszystkie ulotne chwile warte zapamiętania. W biegu poznajemy Was i Waszą najbliższą rodzinę. Zazwyczaj bardzo miło ugoszczeni od razu zabieramy się do pracy. Ślub już lada moment. Subtelne kadry z przygotowań są niepowtarzalne. Prawdopodobnie już nigdy nie wdziejecie ponownie tych odświętnych strojów. Wasi rodzice na ogół nie kryją wzruszenia. To ważny dzień również dla nich. Uwierzcie, warto to wszystko uwiecznić.

Dobre rady

Starajcie się być sobą, bez napinania. Liczy się naturalność i prawdziwe emocje, nie hamujcie się przed nimi, a gwarantujemy, że zdjęcia wyjdą świetnie. Radzimy oczyścić ze wszystkich zbędnych rzeczy miejsce, gdzie będziecie się przygotowywać w myśl zasady: im prościej tym lepiej. Należy zadbać, aby pomieszczenie było schludne i estetyczne, gdyż czasem drobne elementy, które pojawiają się w kadrze mogą zupełnie popsuć zdjęcie. W miarę możliwości warto też wybrać przestronne i jasne wnętrze na czas przygotowań. Pamiętajmy, że im więcej światła, tym lepsze fotografie. Poinformujcie też członków rodziny, żeby przygotowali się na obecność fotografa. To chyba tyle 🙂